StoryEditor

20 lat POLPROWET – Polskiego Stowarzyszenia Producentów i Importerów Leków Weterynaryjnych

Mija właśnie 20 lat od momentu założenia Stowarzyszenia POLPROWET. Społeczne działanie jego członków wspiera działalność firm farmaceutycznych związanych z rynkiem weterynaryjnym w Polsce.
10.10.2019., 13:10h
– Oprócz wielu zagadnień dzielących firmy farmaceutyczne, które do dziś pozostają konkurentami na rynku i zabiegają swoją ciężką pracą i coraz lepszą jakością świadczonych usług w zakresie doradztwa o sprzedaż, było i jest również wiele spraw wymagających rozwiązania z korzyścią dla wszystkich graczy, także tych niezrzeszonych – mówił podczas ceremonii jubileuszu prezes POLPROWET, lek. wet. Jan Baranowski. 

Od 20 lat Stowarzyszenie broni i reprezentuje interesy firm–członków opracowując wspólne stanowiska wobec władz, instytucji i środków masowego przekazu. Dużą rolę przywiązuje do nawiązywania kontaktów między firmami reprezentowanymi przez członków, wspólnie przeciwstawiając się praktykom niezgodnym z zasadami działalności rynkowej konkurencji. Jednak mimo, że Stowarzyszenie reprezentuje segment weterynaryjny członkowie maja pełną świadomość, że są współodpowiedzialni za ochronę i promocję zdrowia zarówno zwierząt, jak i ludzi. Temu między innymi służą ich hasła: #JednoZdrowie (angl. #OneHealth), #ZdrowieZwierzątJestWażne (angl. #AnimalHealthMatters) oraz #WięcejNiżLeki (angl. #MoreThanMedicine). 

– Bierzemy czynny udział w upowszechnianiu najnowszej wiedzy z dziedzin interesujących lekarzy weterynarii. Nasi członkowie są sponsorami różnego rodzaju wydarzeń: konferencji, kongresów i seminariów, które bez wsparcia finansowego nie miałyby szans się odbyć lub odwiedzający je najlepsi na świecie prelegenci nie mogliby się zaprezentować w naszym kraju. Pokłosiem naszego działanie jest stale rosnący poziom świadczonych usług weterynaryjnych w Polsce i ogromne zainteresowanie lekarzy weterynarii samokształceniem – mówił dyrektor biura POLPROWET lek. wet. Artur Zalewski. 

Od 15 lat POLPROWET
jest jednym z 16 członków współzałożycieli organizacji AnimalhealthEurope (AhE) i FEDESA. Członkostwo w tej prestiżowej organizacji pozwala dowiadywać się jak kraje członkowskie radzą sobie z problemami rejestracyjnymi, które przekładają się na dostępność konkretnych leków w innych krajach. Poza tym daje wiedzę, jak podobne stowarzyszenia działają w innych krajach.
Anna Kurek
Autor Artykułu:Anna Kurek

redaktor „top agrar Polska”, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli trzody chlewnej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. styczeń 2025 10:50