W ostatnich latach głównym źródłem zwierząt dla krajowych chlewni stały się fermy duńskie, które utrzymują zdrowotność stad na najwyższym poziomie. Jednak zanim zdrowe świnie dotrą do polskich gospodarstw, muszą pokonać ponad tysiąc kilometrów, przejeżdżając przez regiony o różnym zagęszczeniu produkcji, spotykając się na postojach z innymi autami, które mogą przewozić tuczniki o niewiadomym statusie zdrowotnym.
Zatem, by utrzymać zdrowie świń podczas całego transportu, konieczne jest zachowanie najwyższych standardów higieny. Kluczową rolę gra przewóz zwierząt naczepami zamkniętymi, do których powietrze wpada przez system filtrów węglowych, a także przestrzeganie procedur podczas załadunku i rozładunku żywca oraz najważniejsze – mycie i dezynfekcja naczep
Jak powinno wyglądać prawidłowe mycie i dezynfekcja? Na co zwrócić uwagę podczas rozładunku świń? Obejrzyj film i sprawdź jak wygląda higiena najnowocześniejszych pojazdów.
StoryEditor
Samochód czysty jak łza
Rzetelne mycie i dezynfekcja samochodu po rozładunku świń jest warunkiem wjazdu do Danii po kolejne zwierzęta. Przestrzeganie procedur dowozu gwarantuje, że świnie wejdą do krajowej chlewni z takim statusem zdrowotnym, z jakim wyjechały z ferm macierzystych.