Spis treści:
Napar z liści laurowych – przeciwwskazania
W medycynie ludowej liść laurowy stosowano jako specyfik łagodzący problemy żołądkowe.
Liść laurowy – właściwości
Liść laurowy zawiera cyneol, dzięki któremu spożywając go, możemy skorzystać z jego właściwości przeciwbakteryjnych i przeciwgrzybiczych. To silnie działający olejek, który blokuje namnażanie się bakterii.
Liście laurowe:
- obniżają poziom cukru we krwi,
- łagodzą bóle reumatyczne,
- regulują pracę wątroby,
- sprzyjają oczyszczaniu organizmu,
- leczą infekcje dziąseł,
- wykazują właściwości bakteriobójcze,
- mają działanie antygrzybiczne,
- przyspieszają trawienie.
Napar z liści laurowych
Napar z liści laurowych może wspomagać leczenie kaszlu i łagodzić objawy infekcji. Jak go przygotować? 4-5 g pokruszonych liści laurowych zalewamy wrzątkiem (ok. 400 ml) i gotujemy przez 5-6 minut. Po ostudzeniu pijemy napar. Natomiast olejek z liścia laurowego można zastosować do kąpieli, co pomoże udrożnić drogi oddechowe, ale nie tylko. Liść laurowy jest stosowany w schorzeniach reumatycznych.
Przeczytaj także: Surica: naturalny słowiański napój dla zdrowia. Jak go zrobić?
Drugi sposób:
Garść liści laurowych kruszymy w dłoni i wsypujemy do kubka. Zalewamy je wrzątkiem, przykrywamy na 15 minut. Odcedzamy i spożywamy, np. z dodatkiem kurkumy.
Napar z liści laurowych – przeciwwskazania
Nie jest wskazany dla dzieci, kobiet w ciąży i karmiących piersią. Warto skonsultować jego spożywanie z lekarzem. Uważać powinni szczególnie diabetycy, osoby przyjmujące antybiotyki i z zaburzeniami krzepnięcia krwi. Napar działa silnie, więc nie należy przesadzać z jego dawkowaniem!
fot. envato elements