Boravi 50 WG, bo o nim mowa, zawiera fosmet – związek z grupy fosforoorganicznych – w ilości 500 g/kg. Jest to insektycyd w formie granul do sporządzania zawiesiny wodnej, o działaniu kontaktowym i żołądkowym, przeznaczony do zwalczania szkodników w uprawie ziemniaka, rzepaku ozimego, rzepaku jarego oraz gorczycy. Na roślinie działa powierzchniowo.
Preparat zarejestrowany jest w rzepaku ozimym i jarym, a także w gorczycy. W rzepaku ozimym ma rejestrację do zwalczania chowacza brukwiaczka i chowacza czterozębnego. Zalecana dawka jednorazowego zastosowania wynosi 1,0–1,5 kg/ha. Środek należy stosować zgodnie z sygnalizacją lub po pierwszych nalotach, od fazy widocznego pierwszego międzywęźla (BBCH 31), do fazy widocznych pierwszych pąków kwiatowych (BBCH 55).
Boravi 50 WG zarejestrowany jest także do zwalczania słodyszka rzepakowego w rzepaku ozimym i jarym. Zalecana dawka jednorazowego zastosowania wynosi 1,0–1,5 kg/ha. Środek należy stosować 7–10 dni po pierwszych nalotach szkodnika, jednak nie później niż do fazy żółtego pąka (BBCH 59).
Produkt ma również rejestrację przeciwko słodyszkowi w gorczycy. Maksymalna zalecana dawka jednorazowego zastosowania wynosi w tym wypadku 1,0 kg/ha. Środek należy stosować po wystąpieniu chrząszczy słodyszka na pąkujących roślinach gorczycy aż do fazy żółtego pąka (BBCH 59).
Preparat ma rejestrację w ziemniakach do zwalczania stonki ziemniaczanej (larwy i chrząszcze). Zalecana dawka jednorazowego zastosowania wynosi 1,0 kg/ha. Środek należy stosować po pojawieniu się szkodnika, od fazy kwitnienia, gdy otwartych jest 70% kwiatków pierwszego kwiatostanu (BBCH 67) do fazy dojrzewania owoców, gdy jagody pierwszego kwiatostanu brązowieją (BBCH 85).