StoryEditor

Plany Sumi Agro na 2016 rok

Zwiększanie oferty produktowej oraz rozszerzanie zakresu rejestracji obecnych już produktów to najważniejsze plany Sumi Agro na nadchodzący rok.
03.12.2015., 10:12h

Pierwszą nowością wprowadzaną przez firmę będzie preparat przędziorkobójczy Nissorun Strong250 EC. Jest to następca środka Nissorun 050 EC, który dostępny będzie na rynku do końca bieżacego roku. W nowej odsłonie akarycyd będzie zawierał więcej substancji czynnej (heksytiazoks) w 1 l. Możliwe to jest m.in. dzięki zastosowaniu odpowiednich wypełniaczy i sejfnerów. Moc nowego produktu ma wyrażać właśnie drugi człon nazwy. Rozszerzeniu uległa rejestracja preparatu. Oprócz jabłoni jak w poprzedniku może być on stosowany także w gruszy, truskawce, pomidorze, papryce, ogórku i uprawach nisko obszarowych.  Zaletą produktu z punktu widzenia organizacyjnego jest fakt, że puste opakowania po nim traktowane są jako odpady komunalne i nie obowiązuje w ich przypadku kaucja.
Drugim preparatem przędziorkobójczym jest Kanemite 150 SC zawierający acekwinocyl – nową substancję czynną. Jak podkreśla Paweł Banach z Sumi Agro środek zwalcza wszystkie stadia rozwojowe szkodników, a wiec jaja, nimfy i osobniki dorosłe. Rejestracja obejmuje stosowanie w uprawach jabłoni. W trakcie rejestracji są natomiast grusza, truskawka, warzywa, rośliny ozdobne oraz szkółki leśne.

Sumi Agro wchodzi także z nowymi produktami w sektor ziemniaczany. W ofercie znajdą się preparaty zwalczające zarazę ziemniaka. Pierwszy z nich to Mixanil 425 SC zawierający cymoksanil i chlorotalonil, substancje znane już na rynku. Ich połączenie w jednym produkcie ma dać efekt synergii dodatkowo zwiększający skuteczność. Jak zapowiada Paweł Banach środek ma by alternatywą dla preparatów zawierających mankozeb, których na rynku jest obecnie ponad 40, a którego działanie słabnie.
Drugą propozycją do ochrony ziemniaka przed zarazą jest Lieto 66 WG. Środek zawiera wgłębnie działający cymoksanil oraz substancję kontaktową zoksamid. Atutem preparatu ma by przeciwdziałanie odpornościom patogena na fungicydy oraz krótki, 7 dniowy okres karencji.
Plany na najbliższą przyszłość przewidują też rozszerzenie rejestracji znanych już produktów: Mospilanu, Topsinu i Yamato. Ten ostatni ma być zarejestrowany m.in. w uprawach małoobszarowych. Preparat Kendo otrzymał natomiast rejestrację przeciwko mączniakowi w jabłoni. Pojawić mają się też nowe insektycydy oraz preparaty dedykowane dla zbóż, rzepaku i kukurydzy.

Konferencja odbyła się 2 grudnia 2015 r. w Warszawie.

jd, fot. Daleszyński

Jacek Daleszyński
Autor Artykułu:Jacek Daleszyński

redaktor top agrar Polska, specjalista w zakresie uprawy roślin.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
02. listopad 2024 18:21