StoryEditor

Innowacyjny, zautomatyzowany system rozkarmiania dla loch karmiących

O tym, jak ważne jest rozkarmienie loch na porodówce, wie każdy zajmujący się hodowlą świń. Ale o tym, jak można wspomóc ten proces nowoczesną technologią będziemy mówić podczas V Forum Rolników i Agrobiznesu - Świnie w Licheniu Starym już 6 czerwca. Zapraszamy. Zostało niewiele miejsc!
31.05.2023., 12:05h

Na naszych łamach często prezentujemy nowości rynkowe i ciekawe rozwiązania usprawniające codzienne prace w chlewni. Nie inaczej będzie w tym roku podczas V Forum Rolników i Agrobiznesu - Świnie w Licheniu Starym. Nasi partnerzy będą prezentowali tam najnowsze pomysły na wspieranie Was i Waszych zwierząt, po to by maksymalizować zyski. 

Nutri One, jak twierdzą przedstawiciele firmy Wesstron to rewolucja w żywieniu loch karmiących. Ich zdaniem jest to i
nnowacyjny zautomatyzowany system rozkarmiania dla loch karmiących, a zarazem jedno z najnowocześniejszych rozwiązań maksymalizujących produkcję mleka, poprawiający kondycję loch, zmniejszający straty paszy i w końcu obniżający koszty produkcji.

 

Najważniejsze cechy i korzyści tego systemu przedstawi Janusz Lewandowski z Wesstron, ale już dziś możemy zaprezentować nietkóre z nich:

1. Dokładność i automatyzacja: Nutri one pozwala na karmienie loch na porodówce do sześciu razy dziennie, w oparciu o zaprogramowane indywidulanie krzywe paszowe. Dostosowanie karmienia do potrzeb konkretnej lochy oraz liczby prosiąt ma skutkować zwiększeniem mleczności loch w laktacji.

2. Lepsza kondycja loch: system ma zapewniać, że lochy pozostaną w optymalnym zdrowiu, co doprowadzi do wyższych wskaźników porodów i krótszego czasu powrotu do rui po laktacji. 

3. Zużycie paszy: Dzięki w pełni zautomatyzowanemu procesowi Nutri One ma minimalizować marnotrawstwo paszy.

4. Kondycja zdrowotna:  system ma pozwalać na precyzyjne monitorowanie procesu żywienia, umożliwiając wczesne wykrywanie problemów zdrowotnych.

5. Redukcja kosztów i szybki zwrot z inwestycji: Nutri One ma oferować zwrot z inwestycji w mniej niż dwa lata, poprzez obniżenie kosztów produkcji m.in.:

- pracy,

- oszczędności paszy,

- zwiększonej masy odsadzonych prosiąt o ok. 850g/sztukę,

- eliminacji stanów zapalnych,

- wyrównane stado loch,

- skrócenie okresu jałowienia średnio o 1 dzień na lochę,

- zwiększenie współczynnika wyproszeń.

Nutri One to jeden z wielu elementów rozbudowanego systemu Fetura Cloud do kontroli ferm. Fetura Cloud to między innymi systemy do monitoringu ilości paszy w silosach, pojenia, sterowania klimatem oraz prowadzenia ewidencji stada za pośrednictwem smartfonu. 

Z pozostałymi elementami systemu Fetura można się będzie zapoznać szczegółowo  podczas V Forum Rolników i Agrobiznesu - Świnie w Licheniu Starym już 6 czerwca. 

Zostały ostatnie miejsca! Zapisz się już dziś! 
Zgłoszenia pod adresem: https://eventy.pwr.agro.pl/event/-forum-rolnikow-i-agrobiznesu-swinie

W konferencji udział wezmą eksperci z kraju i zza granicy, którzy poruszą m.in. następujące tematy: 

  • Redukcja pogłowia świń w Niemczech a wyzwania rynkowe – dr Albert Hortmann-Scholten IR Dolna Saksonia (Niemcy)
  • Perspektywy i trendy konsumenckie a możliwość sprzedaży mięsa i produktów odzwierzęcych – Knud Buhl, dyrektor Danish Crown (Dania)
  • Czy lider produkcji prosiąt ograniczy ich sprzedaż do innych krajów Europy? - Markus Fiebelkorn z Duńskiego Związku Producentów Świń (Dania)
  • Stres wynikający z błędów w organizacji i zarządzaniu produkcją, niedoceniona przyczyna obniżonej efektywności produkcji świń - prof. dr hab. Zygmunt Pejsak MCMW UR-UJ Kraków (Polska)
  • Wyzwania na rynku wieprzowiny – Łukasz Dominiak, Smithfield Polska
  • Żywienie świń odporne na wahania kosztów pasz – dr Tomasz Schwarz, UR Kraków (Polska)
  • Nowe przepisy w zakresie dobrostanu świń w UE – prof. dr hab. Roman Kołacz, UMK Toruń (Polska)
  • Jak budować chlewnie zgodnie z wymogami dobrostanowymi? – dr Bernhard Feller, IR Nadrenia Północna- -Westfalia (Niemcy)
  • Krytyczne punkty kontroli w ochronie zdrowia świń – dr n. wet. Karol Wierzchosławski, Agrobiovet Gniezno (Polska)

ZAPRASZAMY!

Anna Kurek
Autor Artykułu:Anna Kurek

redaktor „top agrar Polska”, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli trzody chlewnej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. styczeń 2025 02:59