![Headlocki (fot. po lewej) ograniczają marnotrawstwo paszy i zachowania agresywne. U młodzieży ograniczają przepychanie się przy stole i łatwiej też wykonać zabiegi zootechniczno-weterynaryjne. W tej oborze (fot. po prawej) szerokość stołu przypadająca na jedną krowę jest bardzo duża. Problem stanowi źle zamontowana rura. Krowy mają problem z sięgnięciem po paszę – wygodnie nie jest ani dołem, ani górą.](https://static.topagrar.pl/images/2024/12/08/o_511557_1280.webp)
- W ramach spotkania, które odbędzie się w wersji online, Andreas Pelzer, niezależny doradca z Centrum Doświadczalnego w Haus Düsse, będzie mówił o najnowszych trendach w budowie i modernizacji obór. Na co zwrócić uwagę w kontekście organizacji produkcji i dobrostanu krów?
- Interesująco zapowiada się także wystąpienie prof. Pawła Górki z UR w Krakowie, który podpowie, jak krok po kroku zorganizować żywienie cieląt i jałówek w stadzie bydła mlecznego, by docelowo cieszyć się doskonałymi wynikami produkcyjnymi krowy w laktacji.
- Nikomu nie trzeba też przypominać, jak duże znaczenie dla ekonomiki produkcji mleka mają wskaźniki rozrodu. W ramach seminarium lek. wet. Michał Barczykowski z Centrum Zdrowia i Rozrodu Zwierząt w Radziejowie przedstawi patenty na skuteczny rozród w każdym stadzie, a więc realizację celu, jakim jest cielę co 12–14 miesięcy.
- Przedstawiciel patrona naszego spotkania Rafał Lipiński z firmy Lely przedstawi wizję nowoczesnego gospodarstwa mlecznego, zwracając uwagę na możliwości lepszego wykorzystania potencjału krów dzięki najnowszym osiągnięciom, m.in. w dziedzinie automatyzacji doju czy zadawania pasz.
Start 10 marca br. o godz. 10.00. Zapisy na: www.mleko.topagrar.pl
Zapraszamy!
![](https://topagrar.pl/media/uploads/1000x400(11).png)