Sprawdź czy znasz odpowiedzi na pytania:
- Czy w momencie zauważenia pożaru na terenie gospodarstwa w pierwszej kolejności podejmuje się próbę ugaszenia ognia?
- Czy w pomieszczeniu objętym pożarem, największym zagrożeniem dla ludzi i zwierząt jest wysoka temperatura?
- Czy w momencie wystąpienia pożaru należy samodzielnie wyłączyć energię elektryczną, jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych?
- Czy silos, w którym magazynowane są materiały roślinne powinien posiadać ocenę zagrożenia wybuchem?
To tylko niekóre z zagadnień, jakie obejmuje ankieta niezbędna do stworzenia programu szkoleń i instrukcji p.poż. dla gospodarstw utrzymujących zwierzęta.
Projekt Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie ma na celu poprawę wiedzy oraz świadomości rolników, zwłaszcza hodowców zwierząt w zakresie postępowania w sytuacjach pożarowych w gospodarstwach. Działania rozpoczynają się od dokładnej analizy obecnej wiedzy hodowców i rolników na temat postępowania w przypadku pożaru w gospodarstwach hodowlanych. Planowane badania mają pozwolić określić newralgiczne obszary wymagające wsparcia.
Wypełnij ankietę pod linkiem:
https://docs.google.com/forms/d/15T3dEwEA5w_zpedwgnMKxwHSp-b66E_9RKa2guYasxE/edit?pli=1
W oparciu o analizę identyfikowanych zagrożeń w gospodarstwach i proces ankietyzacji, zostaną utworzone odpowiednio dostosowane do potrzeb hodowców zwierząt szkolenia. Obejma one tematy związane zarówno z przygotowaniem gospodarstwa na wypadek pożaru, postępowaniem w trakcie pożaru, udzielaniem pomocy przedmedycznej oraz przedweterynaryjnej. Działania te będą prowadzone przy współpracy z jednostkami zewnętrznymi, w tym: strażą pożarną, ratownikami przedmedycznymi oraz lekarzami weterynarii.
Projekt zakłada opracowanie instrukcji postępowania na wypadek pożaru w formie dostępnej, także dla osób niewidomych i słabo widzących, w tym tablic tyflograficznych zawierających szczegółowe informacje dotyczące przygotowania gospodarstwa na wypadek pożaru.
Projekt jest finansowany z budżetu państwa, z programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego – Nauka dla Społeczeństwa.