Wapnowanie najkorzystniej jest przeprowadzić zaraz po żniwach, tak aby do czasu siewu kolejnej uprawy wapno miało dużo czasu na przereagowanie w glebie. Dlatego w tym numerze podpowiadamy, jak dobrze przeprowadzić ten zabieg, jakie dawki wapna zastosować. Mało tego, specjalnie dla naszych Czytelników razem z firmą Unia przetestowaliśmy aż cztery rozsiewacze i trzy rodzaje wapna. Co sprawdziło się najlepiej? Nie możesz tego przegapić!
Ale to nie wszystko. Raportwanie ESG, które wydawać się może jeszcze odległą przyszłością, dotyczy już największych firm i koncernów, ale pośrednio w proces raportowania mogą być także angażowani rolnicy, dostawcy surowców rolnych. Na czym to dokładnie polega?
Piszemy też o produkcji drobiu, w której jesteśmy zdecydowanym liderem w UE. Z 21-procentowym udziałem w rynku pozostawiamy daleko w tyle konkurencję, a bieżący rok wcale nie zapowiada się gorzej. Otwierają się na nas bowiem ponownie Chiny, a także Japonia. Jakie zatem mamy wyniki i jakie perspektywy przed polskimi drobiarzami? Czeka na Was duża dawka informacji oraz danych.
Jakie tematy jeszcze poruszamy w tym wydaniu? O szczegółach opowiada Karol Bujoczek, redaktor naczelny, top agrar Polska.