StoryEditor

Ceny bydła: coraz trudniej wyeksportować wołowinę, importerzy wybrzydzają. Jakie stawki?

Nowy tydzień ubojowy, powinny wskoczyć nowe stawki w cennikach. Niestety nie ma ruchu w wołowym biznesie. Czekamy na początek roku szkolnego i powrót do biur. Kiedy ceny wzrosną?

Z artykułu dowiesz się:

Ceny bydła w UE

Na początku sierpnia ceny bydła rzeźnego w Unii Europejskiej pozostawały głównie na stabilnym poziomie. Młode byki i krowy były sprzedawane po niemal niezmienionych cenach. Natomiast ceny jałówek w UE nieznacznie spadły średnio we wszystkich raportujących krajach.

Ceny byków stabilne: Niewielkie wzrosty w Polsce

Według Komisji Europejskiej średnia cena płacona za młode byki klasy handlowej R3 w tygodniu kończącym się 4 sierpnia wyniosła 504,52 euro/100 kg masy tuszy, prawie identycznie jak w poprzednim tygodniu. Szczególnie pozytywna sytuacja była we Włoszech, gdzie ceny wzrosły o 7,4%. W Danii odnotowano wzrost o 1,2%. W Polsce i Irlandii ceny wzrosły o 0,6%, a w Austrii o 0,3%. Zyski w Belgii, Niemczech i Francji były na poziomie średniej unijnej. W Hiszpanii natomiast ceny spadły o 0,4%.

Jaka jest unijna cena krów?

Średnia unijna cena za krowy klasy O3 wyniosła 430,71 euro za 100 kg, co oznacza spadek o 0,1% w porównaniu do poprzedniego tygodnia. Największe w...

Pozostało 77% tekstu
Ten artykuł jest dostępny tylko dla Prenumeratorów
Zyskaj dostęp do wszystkich treści Premium i e-wydań z Prenumeratą Cyfrową lub Drukowaną. Wybierz pakiet dla siebie i korzystaj tak, jak lubisz.
Masz Prenumeratę top agrar Polska, ale nie wiesz, jak dodać numer klienta na portalu?Kliknij tu, przygotowaliśmy dla Ciebie instrukcję rejestracji.
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Redaktor Prowadząca topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Maria Khamiuk
Autor Artykułu:Maria Khamiuk
dziennikarz, współpracownik PWR Online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
02. styczeń 2025 06:03