Ostatnio pisaliśmy o tym, że powoli kończy się termin na wykonanie płyt obornikowych. Czas został jednak wydłużony, ale nie dla wszystkich. Kto ma więcej czasu na dostosowanie powierzchni lub pojemności posiadanych miejsc do przechowywania nawozów naturalnych? Dowiesz się TUTAJ!
Przechowywanie obornika na betonowej płycie?
W związku z przechowywaniem nawozów naturalnych pojawia się wiele pytań. Jedno z nich to kwestia przygotowania miejsca. Czy takie przygotowane miejsce musi być zbudowane z betonowej płyty?
- Definicja miejsc do przechowywania nawozów naturalnych wprowadzona w programie azotanowym nie narzuca materiałów, jakie powinny zostać wykorzystane do przygotowania takich miejsc. Do ich przygotowania mogą być wykorzystane poza tradycyjnymi materiałami, jak na przykład beton, również inne materiały, np. odpowiednie tworzywa sztuczne lub wzmocniona folia - podaje MRiRW.
Jednak każdy wykorzystany materiał musi spełniać warunek szczelności oraz nieprzepuszczalności, tak aby odpowiednio zabezpieczał przed przedostawaniem się odcieków do gruntu i wód.
Muszą one jednak spełniać warunek szczelności i nieprzepuszczalności w celu zabezpieczenia przed przedostawaniem się odcieków do wód lub gruntu.
Bernat Patrycja
Fot: Canva