Agregat uprawowy Agro-Masz AU dostępny jest w szerokościach roboczych 3,6 m, 4,2 m, 5,0 m i 5,6 m. W zależności od szerokości roboczej, do transportu składa się w trzy lub cztery sekcje. Z przodu maszyny znajduje się wał strunowy o średnicy 320 mm. Głębokość pracy ustawia się za pomocą przedniego i tylnego wału (za pomocą przetyczek i śrub rzymskich).
Cztery rzędy zębów
Kolejną sekcją są rozmieszczone w czterech rzędach zęby sprężynowe, które rozkruszają bryłę ziemi. Zęby zakończone są redliczkami z dwustronnym ostrzem co wydłuża okres ich użytkowania. Dzięki odpowiedniej odległości między belkami oraz prześwitowi nad ziemią zapewniają one właściwy efekt pracy zarówno na glebach lekkich jak i ciężkich.
Wystarczy 100 koni
Ostatnia sekcja robocza maszyny to również wały strunowe, ale zestawione w układ tandemowy, które odpowiadają za końcowe wyrównanie gleby. Optymalna głębokość pracy agregatem AU to 4-13 cm. Za dopłatą maszynę możemy doposażyć w spulchniacze śladu ciągnika oraz oświetlenie. W najczęściej spotykanej 4,2 m wersji agregat ma 42 zęby, waży 1180 kg i do pracy potrzebuje ciągnik o mocy 95-115 KM. W godzinę jest w stanie uprawić do 5 ha pola.
Zawieszany lub półzawieszany
Cięższym agregatem jest model AUC (agregat uprawowy ciężki), występujący w wersji zawieszanej o szerokości roboczej 3, 5, 6 i 6 m oraz półzawieszanej 4, 5 i 6 m. Agregat wyposażony może być w dwa rzędy zębów sprężystych 25x25 mm z gęsiostópkami lub cztery rzędy zębów sprężystych 32x12 mm lub 45x10 mm z redliczką prostą.
Oprócz tego maszyna ma wał przedni strunowy 400 mm, listwy zgarniające, ekrany boczne, tylny pojedynczy lub podwójny wał crosskill 400 mm oraz wózek z kołami 500/50 R1 regulowany hydraulicznie. W półzawieszanej 4 m wersji AUC waży 2250 kg, a jego minimalne zapotrzebowanie na moc to 140 KM. Do uprawy przedsiewnej Agro-Masz proponuje także agregat uprawowo-siewny AS, agregat talerzowy AT, ATO oraz bronę talerzową BT.