StoryEditor

Grupa Manitou ma już 60 lat

Dwa nowe terenowe wózki widłowe MC 25 i MC 30 wchodzą na rynek niemal 60 lat po wyprodukowaniu przez francuska firmę pierwszej maszyny tego typu.
05.01.2019., 11:01h
W nowych wózkach zaskakuje wysoki prześwit. Przy ładowności odpowiednio niemal 2,5 i 3 tony modele MC 25 i MC 30 mają prześwit na wysokości 30 cm (12 cali). Dostępne są również wersje z napędem na cztery koła do pokonywania wyboistych i stromych terenów. Manitou postawiło też na kompaktowy charakter wózków osiągając 1,45 m szerokości, co znacznie ułatwia manewrowanie w miejscu pracy i w wąskich przejazdach. Przy maksymalnych prędkościach 25 km/h zarówno modele MC 25, jak i MC 30 posiadają certyfikat przydatności do ruchu drogowego, dzięki czemu mogą być używane na duże odległości. Konserwacja silnika nie jest kłopotem, uzyskując do niego dostęp po zdjęciu pokrywy silnika znajdującej się za siedzeniem. Użytkownicy nie muszą już podnosić całej kabiny.

Na europejskich rynkach Manitou wprowadza także pewne zmiany w pakiecie All-In, który został wprowadzony dwa lata temu i obejmuje leasing maszyny i wszystkich powiązanych usług. Klienci mogą wybrać kontrakt konserwacyjny lub prewencyjny i naprawczy, wraz z podłączonym rozwiązaniem Easy Manager. Ten pakiet został zaprojektowany, aby sprostać wymaganiom długich umów najmu maszyn.

Użytkownicy mogą wybrać elastyczny okres dzierżawy od 12 do 96 miesięcy na korzystanie z urządzenia do 1500 godzin rocznie. Pakiet ten jest dostępny niestety tylko w Niemczech, krajach Beneluksu, Hiszpanii, Francji, Portugalii i Wielkiej Brytanii i obejmuje maszyny we wszystkich seriach Manitou.

Także w Polsce oferowany jest natomiast system Easy Manager, który służy do zdalnego zarządzania i monitorowania urządzeń. Jest to ważne narzędzie do zarządzania i optymalizacji całkowitego kosztu posiadania maszyn. Easy Manager to opcja maszyny, która jest teraz dostępna dla wszystkich maszyn w zakresie konstrukcji. Dostęp do usługi można uzyskać za pośrednictwem aplikacji na smartfony "Manitou Easy Manager" i umożliwia użytkownikom łączenie się z ich urządzeniami w dowolnym momencie i z dowolnej lokalizacji. Najnowsza aktualizacja do usługi obejmuje interfejs API, dzięki czemu program Easy Manager może wysyłać dane do dowolnego systemu operacyjnego. W ten sposób klienci mogą uzyskać wszystkie dane maszynowe, a następnie korzystać z nich za pomocą własnego narzędzia do zarządzania.
Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. listopad 2024 10:08