StoryEditor

Konkurs wynalazków - nagrody warte 13 000 zł czekają!

Modernizujesz maszyny, a może budujesz je od podstaw? Jeśli tak, ten konkurs jest dla Ciebie! Zgłoś się i wygraj voucher na zakupy w sklepie Grene. Tym razem prezentujemy pomysł na odjazdową taczkę, jeśli masz równie ciekawe pomysły zgłoś się do naszego konkursu.
26.01.2019., 10:01h
Taczka opracowana przez młodego konstruktora to bardzo ciekawa konstrukcja. Warto przyjrzeć się jej bliżej. Niezaprzeczalnym atutem taczki jest możliwość wyładunku przewożonego materiału na trzech wysokościach: 80 cm, 40 cm i na grunt. Kolejne udogodnienie, to możliwość pobierania towaru z powierzchni gruntu. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu podwójnej ramy taczki.

Ręczna wciągarka
Skrzynia ładunkowa taczki ma ramę, która porusza się na stalowych kołach wewnątrz ramy głównej wykonanej z ceownika. Unoszona i opuszczana jest przy pomocy ręcznej wciągarki. Skrzynia ładunkowa taczki zamocowana jest do ramy na obrotowym przegubie, co umożliwia rozładowanie skrzyni ładunkowej. Po oparciu taczki na masywnych podporach umieszczonych przed osią i opuszczeniu skrzyni na podłoże możliwe jest pobieranie sypkich materiałów, np. zboża o masie nawet 150 kg. Przy tak dużym obciążeniu podczas podnoszenia skrzyni wciągarką konieczne jest przytrzymanie taczki, aby nie wywróciła się do przodu. Taczka zachowuje stabilność przy ładunku o masie ok. 30 kg. Podczas unoszenia taczki do pozycji transportowej działa zasada dźwigni: im jest dłuższa, tym łatwiej unieść ładunek. Taczka ze względu na podwójną ramę ma dużą masę. Z tego powodu praca na miękkim podłożu wymaga większej siły, niż na utwardzonym. 

ZGŁÓŚ SIĘ DO KONKURSU
Pula nagród dla pomysłowych rolników wynosi aż 13 000 zł! Rolnicy, którzy prześlą do nas najciekawsze i najbardziej praktyczne maszyny i udoskonalenia posiadanego sprzętu otrzymają vouchery, które można będzie zrealizować w sieci sklepów Grene, a jest ich aż 165 w całej Polsce.
Za wygraną kwotę będą mogli dokonywać zakupów z pełnej oferty produktów w sklepach Grene, począwszy od części do maszyn rolniczych poprzez środki do produkcji rolnej, na gotowych urządzeniach np. do warsztatu czy ogrodu kończąc.
Do konkursu będzie można się zgłaszać przez naszą stronę www.topagrar.pl
Na zgłoszenia czekamy do 31 maja 2019 r.

Klikając ten link możesz się zgłosić do konkursu
Konkurs wynalazków - pula nagród 13 000 zł!
Dawid Konieczka
Autor Artykułu:Dawid Konieczka

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. styczeń 2025 11:18