StoryEditor

Ceny nawozów w lutym 2025. Ile kosztuje saletra, saletrzak i mocznik?

W styczniu obserwowaliśmy przez cały miesiąc wzrost cen nawozów, do tego doszły informację o wysokich cenach gazu oraz o możliwym wprowadzeniu cła na nawozy importowane z Rosji oraz Białorusi. A jak wygląda rynek nawozów w lutym? Jakie są aktualne ceny nawozów?

05.02.2025., 11:53h
Z tego artykułu dowiesz się:
  • Nawozowy Serwis Cenowy edycja wiosenna
  • Rynek nawozów - czy ceny będą rosnąć?
  • Mocznik i MAP w Ameryce Północnej
  • Ceny nawozów we Francji 
  • Ceny nawozów Ukraina
  • Ceny nawozów w Niemczech 
  • SONDA NAWOZOWA: Jakie są ceny nawozów w lutym 2025?

Ceny nawozów przede wszystkim azotowych gwałtownie wzrastały przez cały miesiąc i obecnie nic nie wskazuje na to, żeby ten trend się odwrócił, tym bardziej że czekamy na podanie ostatecznej ilości mocznika, który zamierzają kupić Indie.

Do tego dochodzi pakiet sankcji, który ma zostać nałożony na Rosję i Białoruś. Więcej o tym tutaj: Cło na nawozy, rosnące ceny gazu i kolejki aut z nawozami czające na rozładunek

Nawozowy Serwis Cenowy edycja wiosenna

Jeżeli chcesz być na bieżąco z cenami nawozów w całej Polsce, to już teraz możesz zapisać się na bezpłatny Nawozowy Serwis Cenowy!

Co zyskasz, korzystając z naszego serwisu? Otrzymasz na swój telefon, za pośrednictwem SMS w każdą środę, zbiór aktualnych ceny nawozów mineralnych z terenu całej Polski.

Zbierane przez nas regularnie ceny saletry amonowej, soli potasowej czy polifoski trafią dzięki temu bezpośrednio na Twój telefon.

Dodatkowo dostaniesz link do raportu rynkowego, w którym została omówiona bieżąca sytuacja na rynku, a także przewidywane trendy w zakresie cen nawozów, nie tylko w Polsce, ale i na Świecie. Postaramy się, aby dzięki temu pytanie "kupować czy nie kupować" nie sprawiało już Tobie tylu problemów!

Rynek nawozów - czy ceny będą rosnąć?

- Ceny nawozów azotowych nadal rosną zarówno w handlu, jak i w przemyśle. W niektórych przypadkach można zaobserwować cotygodniowe wzrosty cen. Na rynku odczuwa się wzrost popytu, ponieważ niektórzy kupują nawozy nieco wcześniej niż zwykle ze względu na wzrost cen - poinformowała  Izba Rolnicza Nadrenii Północnej-Westfalii. 

Na początku pierwszego tygodnia lutego w niemieckich portach importowych ceny rynkowe mocznika wynosiły 530 euro za tonę. To o 5 euro więcej niż pod koniec lutego i o 80 euro więcej niż pod koniec grudnia - podaje agrarheute. 

Pozostało 89% tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla zalogowanych użytkowników.
Zaloguj się, by czytać dalej.
Jeśli nie masz jeszcze konta na naszym portalu, zarejestruj się bezpłatnie i czytaj artykuły dla zalogowanych użytkowników.
Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat z-ca redaktora prowadzącego topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
05. luty 2025 14:43