StoryEditor

Popraw strukturę gleby z nawozami organicznymi: ReCulterS i ReCulter+

Nawozy, których zadaniem jest poprawienie struktury gleby, a także ograniczenie stosowania nawozów mineralnych oraz zawierające aż cztery różne formy wapnia? Mowa o ReCulterS i ReCulter+ firmy Biospiro.
14.04.2024., 10:00h

ReCulterS

Produkt ReCulterS jak zapewnia producent to połączenie wiedzy naukowej i wieloletniego doświadczenia, a zawartość wapnia w czterech formach:

  • tlenek wapnia,
  • wodorotlenek,
  • węglan wapnia i siarczan wapnia tworzą produkt o unikalnych właściwości nawozowych.

Produkt dostarcza szybko działającego wapnia, przyswajalnego dla roślin, oraz takich, które umożliwiają podwyższenie i stabilizację pH gleby.

Dodatkowo ReCulterS zawiera siarkę, która bilansuje stosunek N:S, co pozwala na lepsze wykorzystanie azotu.

Pamiętajmy, że siarka jest niezbędna w żywieniu roślin, ponieważ zwiększa ona syntezę kwasów tłuszczowych, a także zwiększa odporność na choroby grzybowe.

image
FOTO: BioSpiro

ReCulterS zawiera w swoim składzie również substancję organiczną, która jest dobrym źródłem pokarmu dla mikroorganizmów glebowych, a także materiał strukturalny, który ma poprawić zawartość organicznych form węgla w glebie.

Użycie technologii 4Calc sprawia, że ReCulterS jest hiperaktywny w oddziaływaniu strukturotwórczym na glebę. Dzięki zawartości mikroskopijnych cząsteczek związków wapnia preparat ma regulować również mikro pH w ryzosferze korzeni roślin uprawnych.

image
FOTO: BioSpiro

ReCulter+

ReCulter+ jak zaznacza producent to środek mający poprawić właściwości gleby. Zawiera w swoim składzie zhigieniowane uboczne produkty pochodzenia zwierzęcego – IPPZ.

Jego zadaniem jest poprawa żyzności gleby, pojemności wodnej oraz zawartości próchnicy, a także ma dostarczyć roślinom cennego składnika pokarmowaego, jakim jest wapń.

image
FOTO: Biospiro

Tak samo, jak ReCulterS, ReCulter+ oparty jest o technologię 4 Calc, która łączy w sobie cztery formy wapnia w jednym produkcie:

  • tlenek wapnia,
  • wodorotlenek wapnia
  • węglan wapnia
  • kalcyt wapnia.
image
FOTO: Biospiro

 

Więcej na stronie: BIOSPIRO

Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat z-ca redaktora prowadzącego topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
21. styczeń 2025 19:01