StoryEditor

Racjonalizacja nawożenia, a Zielony Ład i strategia Od pola do stołu

Nowoczesna i konkurencyjna gospodarka - to założenie Europejskiego Zielonego Ładu. Rolnicy odgrywają niesamowicie istotną rolę w tworzeniu zdrowego i przyjaznego środowiska. Jak to się ma do racjonalizacji nawożenia i względów ekonomicznych?

08.04.2025., 08:00h

Europejski Zielony Ład - ambitny cel, trudny do wykonania

Europejski Zielony Ład, jest nową strategią, której celem jest zbudowanie nowoczesnej zasobooszczędniej i konkurencyjnej gospodarki w perspektywie 2050 r. cechującej się m.in.:

  • neutralnością klimatyczną,
  • oddzieleniem wzrostu gospodarczego od wykorzystania zasobów naturalnych.

Europejski Zielony Ład stanowić ma również integralną część opracowanej przez Komisję strategii mającej na celu, również wdrożenie agendy ONZ na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030 i osiągnięcie celów zrównoważonego rozwoju. Europejski Zielony Ład jest również kolejnym, ale nie ostatecznym etapem na drodze ku zrównoważeniu.

- Samo sformułowanie mówi nam jak ambitny i trudny jest to cel do wykonania, tym bardziej że strategia została przygotowania jeszcze przed dużymi wydarzeniami, które miały miejsce. Mówimy tutaj o pandemii COVID-19 oraz wojnie na Ukrainie. Geopolityczna sytuacja wpływa na kolejne decyzje i sytuację na rynku globalnym, a krajowy rynek jest od tego zależny - mowi dr.  ...

Pozostało 78% tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla zalogowanych użytkowników.
Zaloguj się, by czytać dalej.
Jeśli nie masz jeszcze konta na naszym portalu, zarejestruj się bezpłatnie i czytaj artykuły dla zalogowanych użytkowników.
Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat z-ca redaktora prowadzącego topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
14. kwiecień 2025 14:04